تبلیغات
بیراهه - اسرائیل در آستانه یک زلزله سیاسی
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
بیراهه
پاشنه آشیل غرب افشاگری است
محسن دوشنبه بیست و هشتم آذرماه سال 1390 نظرات ()

ایهود باراک، وزیر امور نظامی اسرائیل
 
 
 
وزیر امور نظامی اسرائیل در بحبوحه تحولات اخیر در خاورمیانه نسبت به قرار گرفتن اسرائیل در آستانه یک زلزله سیاسی تاریخی هشدار داده است.


ایهود باراک در کنفرانسی که به سازمان‌دهی گروه یهودی طرف‌دار اسرائیل موسوم به "اتحادیه اصلاح یهود" در واشنگتن برگزار شد، افزود: "اسرائیل در آستانه آن‌چه که یک زلزله سیاسی تاریخی توصیف می‌شود، قرار دارد."

باراک این سخنان را در اشاره به وقوع انقلاب‌های اخیر در خاورمیانه و شمال افریقا و پیامدهای بالقوه آن برای رژیم تل‌آویو مطرح کرد.

وی همچنین درباره بروز بی‌ثباتی غیرقابل پیش‌بینی در اقتصاد جهانی هشدار داد.

باراک گفت:"در سراسر خاورمیانه در کم‌تر از یک سال، رژیم‌هایی سقوط کرده‌اند و روند برکناری دیکتاتورها ادامه یافته است. آیا ما شاهد سرآغاز یک خاورمیانه دموکراتیک جدید هستیم؟ یا این‌ که بهار عربی به یک طوفان زمستانی اسلامی بدل خواهد شد؟"

وی درباره پیامدهای احتمالی ناآرامی­های سیاسی مصر بر معاهده صلحی که قاهره در سال ۱۹۸۰ و در زمان حکمرانی انور سادات، دیکتاتور پیشین مصر با رژیم اسرائیل امضا کرده بود نیز ابراز نگرانی کرد.

باراک مدعی شد: "نتیجه هر چه که باشد، احترام گذاشتن و حفظ معاهده صلح بین مصر و اسرائیل یک ضرورت راهبردی و به‌نفع مصر، اسرائیل و تمامی منطقه است."

وزیر امور نظامی اسرائیل بار دیگر تاکید کرد رژیم تل‌آویو تشکیل کشور فلسطین را از طریق آن‌چه که وی تحرکات یک‌جانبه دیپلماتیک خواند، نمی‌پذیرد.
برچسب ها: اسرائیل، israel، israel down، آمریکا، فروپاشی سیاسی،
درباره وبلاگ
صدای اضمحلال لیبرال دموکراسی غرب به گوش می رسد.
در جستجوی واقعیات دنیای غرب...
آخرین مطالب

Online User
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :