تبلیغات
بیراهه - هژمونی آمریکا...فرصت یا تهدید
صفحه اول تماس با ما RSS                     قالب وبلاگ
  
بیراهه
پاشنه آشیل غرب افشاگری است
محسن جمعه بیست و یکم مردادماه سال 1390 نظرات ()
"عماریون"- الکساندر هامیلتون، جان جی و جیمز مدیسن از نویسندگان قانون اساسی آمریکا با بکار بردن کلمه مردم به مفهوم اشرافیت و ترویج این اندیشه که مردم عادی همانند دیو بزرگی هستند که نباید از قفس بیرون بیایند، روح و جسم مردم آمریکا را تسخیر کردند. از ایده آلیسم ویلسونی در ترویج پلیارشی در سطح بین الملل تا دکترین اَبَراستراتژی ایالات متحده مبتنی بر جنگ پیشگیرانه سیاستهای عمده ای ساخته و پرداخته شدند که هژمونی نخبگان سرمایه داری ایالات متحده بر مردم آمریکا و جهان را سبب شد. این هژمونی تا سالیان متمادی بدون رقیب بود اما وقایعی مانند انقلاب اسلامی ایران، شکل گیری حزب الله لبنان، استقلال حیات خلوت آمریکا، بیداری اسلامی و ... ضربات سهمگینی بر پیکره این هژمونی وارد ساخت که ایالت متحده را از موقعیت تدوین دکترین هژمونی به دکترینهای بقا واداشته است.

افزایش بی سابقه بدهی های ایالات متحده و توافق کنگره و کاخ سفید برای خاموش کردن موقتی موضوع، کاهش رتبه اعتباری آمریکا، سقوط شدید شاخصهای بورس در آمریکا و اروپا، ورشکستگی یونان، اوضاع اقتصادی نامناسب اسپانیا و ایتالیا ، شورش فراگیر در انگلیس در اثر نارضایتی عمومی، احتمال بحران اقتصادی عمیق در فرانسه و ... شاخصهای عینیت یافته اضمحلال نظام لیبرال سرمایه داری است که در اثر برخورد روزافزون افکار عمومی جهان با نظام تحمیلی لیبرالی است.

انقلاب اسلامی ایران که همواره در خط مقدم این برخورد بوده است امروز وارد مرحله جدیدی از رسالت جهانی خود می شود که رهبر فرزانه انقلاب در دیدار مسئولان نظام این جریان را با درایت تبیین فرمودند:

((...ارزیابی واقع بینانه از جایگاه نظام اسلامی بعد از گذشت 32 سال نشان می‌‌دهد، كشور اكنون به دستاوردها و پیشرفت‌های بزرگ و غیرقابل تصوری رسیده كه امیدبخش و زمینه‌ساز برای ادامه حركت شتابان به سمت قله‌ها هستند و در كنار آنها نیز اولویت‌ها و فهرستی از كارهای انجام نگرفته وجود دارند كه باید با همدلی، وحدت، كار و تلاش شبانه‌روزی، ایستادگی بر اصول و ارزش‌ها و با استفاده از اعتماد كم‌‌نظیر مردم به نظام و اعتماد به نفس ملی بالا در میان جوانان، از فرصت‌های موجود حداكثر استفاده را كرد و ایران اسلامی را به جایگاه شایسته خود در منطقه و جهان رساند.

...بیداری اسلامی كنونی در منطقه و بحران اقتصادی عجیبی كه گریبانگیر غرب شده و همچنین رشد جریان‌های افراطی در غرب، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون بی‌سابقه است.

...وجود چنین شرایط بی‌سابقه‌ای در منطقه و دنیا، فرصت‌های بزرگی را پیش روی نظام اسلامی قرار داده است كه اگر ارزیابی واقع‌بینانه‌ای از شرایط كشور وجود نداشته باشد، ممكن است این فرصت‌ها از دست بروند و یا حتی تبدیل به تهدید شوند.

...البته مردم اروپا هم اگر از علت واقعی مشكلات خود كه تسلط امریكا و رژیم صهیونیستی بر سیاستهای دولتهای آنها است، آگاه شوند، قطعاً روند كاهش محبوبیت امریكا در اروپا هم بیشتر خواهد شد و این اتفاق، در آینده نه چندان دور، خواهد افتاد.))

بر اساس اصول تبیین شده فوق به روشنی می توان دریافت که افکار عمومی جهان در مرحله تقابل با تراست های اقتصادی و شرکتهای چند ملیتی و سازمانهای مخوف سرمایه داری و صهیونیستی به سمت شناختی عمیق و اقدامات عملی پیش رفته اند. تزلزل پایه های سلطه شیطانی با آشکار شدن سقوط اقتصادی جهان غرب یا آشفتگی های سیاسی در رژیم غاصب صهیونیستی قابل ارزیابی است که بنا به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب، شرایط پیش آمده فرصتی استثنایی برای نظام جمهوری اسلامی پیش آورده است که با درایت و بیداری و پایبندی به اصول مسلم انقلاب می توان حرکت جهانی انقلاب اسلامی را به سطوح بالاتری رساند. در حقیقت تبدیل شدن شرایط پیش آمده به فرصت یا تهدید بستگی به شناخت منطقی و واقع بینانه و اقدام انقلابی ما دارد.

بیداری تا قلب اروپا رسید و بیداری حقیقی یعنی آشکار شدن ماهیت واقعی آمریکا و رژیم صهیونیستی نیز به زودی محقق خواهد شد.
مهدی خرمی
manvaghalam.blogfa.comبرچسب ها: آمریکا، غرب، ایالات متحده، هژمونی، هژمونی غری، هژمونی غرب، هزمونی ایالات متحده آمریکا، وبلاگ بیراهه، وبلاگ آنتی وست، وبلاگ ضد غرب، www.antiwest.mihanblog.com،
درباره وبلاگ
صدای اضمحلال لیبرال دموکراسی غرب به گوش می رسد.
در جستجوی واقعیات دنیای غرب...
آخرین مطالب

Online User
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :